Produkty

Farby fotokatalityczne

Farba fotokatalityczna to nowość na polskim rynku. W naszej ofercie znajdziesz produkty dedykowane do malowania powierzchni wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Mogą one pokrywać różnorodne podłoża, np. tynki mineralne, beton czy cegłę. Na ścianach tworzy się jednorodna powłoka, która może wyróżniać się dowolnym kolorem, który klient wybiera dla siebie indywidualnie. W wersji podstawowej jest to biel. Farba fotokatalityczna ma wielopłaszczyznowe działanie: zabezpiecza mury przed wilgocią, jest paroprzepuszczalna, odporna na mycie oraz czynniki atmosferyczne. Zapobiega rozwoju grzybów oraz pleśni, a przede wszystkim usuwa z otoczenia zanieczyszczenia gazowe, takie jak dwutlenek siarki, tlenek węgła, dym tytoniowy czy tlenki azotu.

Jak działa farba antyalergiczna, bakteriobójcza i wirusobójcza?

Nasza farba jest antyalergiczna, bakterio- oraz wirusobójcza. Produkty Titanium firmy Pigment działają oczyszczającą, a przy tym niszczą niebezpieczne dla zdrowia człowieka drobnoustroje. Jaki jest sekret ich skuteczności? W naszych farbach znajduje się dwutlenek tytanu, którego działanie jako fotokatalizatora jest znane już od 1921 roku. Jest on od wielu lat wykorzystywany, m.in. w filtrach wody, nowością jest jednak jego obecność w powłokach malarskich. Fotokataliza jest rozwiązaniem, które może wspomóc walkę z rozwojem niebezpiecznych chorób, a nasze farby dobrze sprawdzą się zarówno w prywatnych domach, jak i w miejscach publicznych.

Co to jest farba antysmogowa?

Innowacyjne farby antysmogowe oferują wiele możliwości – pomaluj ścianę, przyczyniając się w ten sposób do oczyszczenia powietrza w swojej najbliższej okolicy. Oferowane produkty skutecznie redukują zanieczyszczenia. Warto pamiętać, że jedną z częstszych przyczyn wielu chorób śmiertelnych jest zła jakość powietrza. Wybierając farby antysmogowe, nie tylko odnowisz wygląd miasta, ale także zadbasz o zdrowie wszystkich mieszkańców. Nowoczesna i ekologiczna technologia pozwala oczyścić powietrze wokół nas ze szkodliwych tlenków azotu.

Do najważniejszych zalet farb antysmogowych należą:

  • trwałość kolorów,
  • właściwości antywirusowe i antybakteryjne,
  • bezwonność,
  • brak substancji toksycznych.

Proponowane przez nas farby antysmogowe zostały zaprojektowane zgodnie z technologią fotokatalityczną. Produkt wykorzystuje energię światła, aby rozłożyć szkodliwe substancje obecne w powietrzu. Efekt utrzymuje się tak długo, jak farba znajduje się na ścianie, elewacji czy innym obiekcie. Dwutlenek tytanu nie ulega zużyciu, gdyż w trakcie fotokatalizy jest wyłącznie katalizatorem.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4